Registration for Virtual Presentation

Certificate Validation استعلام اصالت گواهینامه

دریافت ویزای دانمارک

 

دانمارک یکی از 26 کشور عضو حوزه شینگن است که با داشتن ویزای آن می‌توانید در تمامی کشورهای این حوزه به صورت آزادانه رفت و آمد داشته باشید. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی اجمالی کشور دانمارک در رابطه با شرایط اخذ ویزای دانمارک و مدارک مورد نیاز برای آن نیز صحبت کنیم.

معرفی دانمارک

دانمارک یکی از مرفه‌ترین کشورهای عضو حوزه شینگن محسوب می‌شود که در منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. دانمارک از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متنوعی برخوردار است و بیش از 7000 کیلومتر خط ساحلی دارد. کپنهاگ به عنوان پایتخت پادشاهی دانمارک، یکی از زیباترین شهرهای اروپا به حساب می‌آید. دانمارک کشور بزرگی نیست و مساحت آن کلا 43 کیلومتر مربع است! دانمارکی‌ها زبان خاص خود را دارند و بر اساس تحقیقاتی که انجام گرفته، شادترین مردمان دنیا هستند.

انواع ویزای دانمارک

شهروندان کشورهای حوزه شینگن و کسانی که اقامت دائم یکی از این کشورها را داشته باشند، برای ورود به دانمارک نیازی به ویزا نخواهند داشت. اما شهروندان ایران مانند بسیاری دیگر از مردم جهان برای ورود به دانمارک به عنوان یکی از کشورهای عضو شینگن، باید ویزا داشته باشند. وقتی در مورد ویزای دانمارک صحبت می‌کنیم، در واقع منظورمان همان ویزای شینگن است. دانمارک انواع مختلفی از ویزا را ارائه می‌دهد که بسته به هدفتان از سفر باید یکی از آنها را انتخاب کنید. در ادامه، دو نوع اصلی ویزای دانمارک معرفی شده‌اند:
•    ویزای کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) با اهدافی نظیر ملاقات با خانواده و دوستان، گردشگری و…
•    ویزای بلند مدت دانمارک با اهدافی مانند کار و تحصیل
بنابراین قبل از هر کاری باید نوع ویزای مورد نظرتان را برای ورود به دانمارک مشخص کنید و اقدامات بعدی را بر اساس نوعی ویزای انتخابی انجام دهید.

 

ویزای تحصیلی دانمارک

به منظور دریافت ویزای تحصیلی دانمارک بهتر است با یک وکیل زبده در امور بین الملل و مهاجرت مشورت نمایید جرا که به صورت کلی پروسه و مراحل اخذ انواع ویزا به ویژه ویزاهای تحصیلی باید با دقت طی شود. چرا که اسناد و مدارکی که به سفارت ارائه می نمایید و همچنین نوع صحبت شما با افسر ویزا در دریافت ویزای تحصیلی بسیار تعیین کننده است. در ادامه مدرکی که باید برای اخذ ویزا به سفارت ارائه نمایید ذکر خواهد شد البته باید به این مطلب توجه نمایید که مدارکی که ارائه می گردد با توجه به هر شخصی می تواند دارای تفاوتهایی باشد:

 • پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • عکس
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • نامه تمکن مالی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • بیمه دانشجویی
 • رسید فیش پرداختی شهریه به دانشگاه
 • رسید پرداختی هزینه ویزا

 

 

اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای دانمارک، ارائه دعوت‌نامه می‌باشد. در کنار دعوتنامه حتما باید تمکن مالی و گردش حساب مورد تائید سفارت را نیز ارائه کنید. به توضیحات شرایط اخذ ویزای دانمارک دقت کنید:

۱ارائه دعوت‌نامه: دعوتنامه ویزای دانمارک می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه مدت زمان اقامت، رابطه میان دعوت کننده و متقاضی، آدرس دعوت کننده، محل اقامت متقاضی و شغل دعوت کننده باید ذکر شود. توجه داشته باشید در صورتی که برای اخذ ویزای دانمارک دعوت نامه ارائه نکنید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

۲گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و یا خروجی از حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات است که اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دانمارک دارید. گردش حساب مورد نیاز ویزای دانمارک، باید برای سه ماه اخیر باشد.

۳تمکن مالی: تمکن مالی ویزای دانمارک باید به یورو صادر شود و حتما باید توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. ایده آل ترین تمکن مالی برای ویزای دانمارک، 200 میلیون تومان برای هر نفر است.

مراحل اخذ ویزای دانمارک

بعد از اینکه نوع ویزا را انتخاب کردید باید مراحل زیر را برای درخواست ویزای دانمارک طی کنید:
1- تعیین وقت ملاقات وی اف اس گلوبال (VFS Global)
در حال حاضر، امور اداری مربوط به درخواست ویزای دانمارک در ایران از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال (VFS Global) انجام می‌شود. بنابراین برای درخواست ویزای دانمارک، اولین کار شما این است که یک وقت ملاقات را در کارگزاری مذکور رزرو کنید. در این فرم باید کلیه اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات سفر و نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید.

برای درخواست ویزای بلند مدت دانمارک نیازی به رزرو وقت ملاقات نیست.

دقت داشته باشید که در صورت عدم ارائه اطلاعات کامل در فرم و ناقص بودن آن، قرار ملاقات برای شما ثبت نخواهد شد. در صورتی که فرم را به درستی و به طور کامل پر کرده باشید، یک ایمیل به عنوان تاییدیه ثبت درخواست ملاقات دریافت خواهید کرد. در این ایمیل، زمان دقیق وقت ملاقات به شما اعلام می‌شود.

اگر قصد سفر خانوادگی را دارید باید برای هر یک از اهضای خانواده یک وقت ملاقات جداگانه رزرو کنید. بنابراین برای یک خانواده 4 نفره باید 4 وقت ملاقات را رزرو کنید. برای رزرو وقت ملاقات باید مبلغ 2 میلیون ریال را پرداخت کنید. در صورتی که در زمان مقرر در محل کارگزاری حضور پیدا کنید، این مبلغ به شما بازگشت داده خواهد شد.


2- حضور در مرکز وی ‌اف ‌اس گلوبال VFS Global
بعد از دریافت ایمیل، باید در تاریخ و زمان مقرر در محل کارگزاری وی اف اس گلوبال در تهران حضور پیدا کنید. بهتر است 15 دقیقه قبل از زمان ملاقات تعیین شده، در محل کارگزاری باشید. در زمان مراجعه به کارگزاری وی اف اس، حتما تمامی مدارک از جمله گذرنامه و فرم درخواست ویزا را همراه داشته باشید. دقت کنید که تمامی افراد متقاضی باید شخصا در محل کارگزاری حضور پیدا کرده و مدارک خود را ارائه کنند. در صورت عدم امکان حضور در کارگزاری در زمان تعیین شده باید مجددا اقدام به گرفتن وقت ملاقات کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری ، شرکت در کنفرانس و توریستی :

 1. دو قطعه عکس رنگی گرفته شده از روبرو ، تمام رخ ، زمینه روشن و بدون روتوش ، سایز 5 mm4 × 5 mm3 که مربوط به 6 ماه گذشته باشد .
 2. اصل پاسپورت جدید امضاء شده با حداقل 6 ماه اعتبار پس از خروج از حوزه شنگن و حداقل دارای دو صفحه خالی جهت الصاق ویزا . اصل همه پاسپورت های قدیمی .
 3. اگر متقاضی قصد اخذ ویزای تجاری دانمارک را دارد : دعوتنامه از شریک تجاری در دانمارک که مستقیما به سفارت دانمارک در تهران ایمیل یا فکس شده باشد و شامل این موارد باشد : نام شرکت ایرانی ، نوع تعامل با شرکت دانمارکی ، دلیل سفر ، مدت زمان اقامت متقاضی در دانمارک ( تعداد دفعات ورود ، تعداد روزهای اقامت و مدت زمان اعتبار ویزا ) و ذکر این نکته که چه کسی هزینه های اقامت و معیشت متقاضی را پرداخت می کند . متقاضی ملزم به ارائه کپی دعوتنامه است . لطفا اسناد مبنی بر تعامل تجاری گسترده با شرکت دانمارکی مثل قراردادهای رسمی ، فیش تسویه حساب گمرکی جهت واردات یا صادارت تجاری با شرکت دانمارکی و ... را ارائه دهید .

 

نکات مهم :

1 . متقاضی جهت درخواست ویزای دانمارک باید حداقل یک ماه قبل از سفر شخصا به مرکز انگشت نگاری دانمارک در تهران مراجعه نماید .

2 . متقاضیان نمی توانند شش ماه زود تر از تاریخ سفر خود جهت اخذ ویزا اقدام کنند . همچنین پروسه زمانی ویزای دانمارک معمولا

تا 21 روز طول می کشد .

3 . اگر متقاضی قبلا دارای سابقه ریجکتی از هر کدام از کشورهای حوزه شنگن بوده است ، ارائه نامه ی ریجکتی از آن کشور به سفارت دانمارک الزامی است .

4 . فرم درخواست ویزای کودک زیر هجده سال باید توسط هر دوی والدین امضاء شده و کپی پاسپورت امضاء شده ایشان همراه با رضایتنامه مبنی بر خروج فرزند ارائه شود .

5 . افرادی که ملیت ایرانی ندارند ، در صورتیکه اقامت معتبر ایران را داشته باشند ، می توانند درخواست ویزای خود را ثبت نمایند . لطفا توجه داشته باشید که اقامت از ویزا متفاوت بوده و می بایست از تاریخ برگشت مسافر حداقل دارای سه ماه اعتبار باشد . لطفا جواز اقامت قانونی در ایران را ارائه دهید .

6 . مبلغ 80 یورو به ازای هر نفر بابت هزینه صندوق سفارت باید به صورت آنلاین به سفارت دانمارک پرداخت شود ، این مبلغ توسط این شرکت پرداخت می شود و مبلغ آن در هزینه کلی خدمات ویزا لحاظ شده است .

7 . مبلغ 22 یورو به ازای هر نفر بزرگسال حین انگشت نگاری باید به مرکز انگشت نگاری دانمارک پرداخت شود ، پرداخت این هزینه به عهده شخص متقاضی خواهد بود .

8 . اگر کودک زیر هجده سال بدون یکی از والدین یا بدون هر دوی آنها قصد سفر به دانمارک را دارد ، ارائه رضایتنامه محضری از پدر و/یا مادر غایب الزامی است .

9 . همه مدارک باید به زبان انگلیسی و سایز A4 ترجمه شوند و سپس به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری برسند . هزینه ترجمه مدارک لازمه و اخذ تاییدیه از دادگستری و امور خارجه جهت ارائه به سفارت دانمارک به عهده شخص متقاضی می باشد . در صورت درخواست مسافر ترجمه مدارک و اخذ تاییده از دو وزارت ذکر شده از طریق دارالترجمه های معتبر توسط این شرکت انجام شده و هزینه آن سوای هزینه ویزا بوده و با ارائه فاکتور دارالترجمه از مسافر اخذ می شود . لطفا علاوه بر ترجمه همه مدارک ، اصل و یک نسخه کپی از تمامی مدارک که به سفارت ارائه می دهید را در روز انگشت نگاری همراه خود داشته باشد .

10 . سفارت دانمارک این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت نیاز از متقاضی مدارک بیشتری تقاضا کرده و یا حتی ایشان را دعوت به مصاحبه حضوری کند .

11 . لطفا در صورت اعطای ویزا از سوی سفارت دانمارک ، کپی دعوتنامه و مدارک دیگری که بیانگر هدف شما از سفر به دانمارک است را در سفر همراه خود داشته باشید . زیرا ممکن است پلیس فرودگاه در دانمارک قصد چک کردن مدارک شما را داشته باشد . ارائه بیمه نامه معتبر که در موقع درخواست ویزا ارائه داده اید نیز الزامی است .

12 . در صورت عدم صدور ویزا از سوی سفارت دانمارک ، هیچ مسئولیتی متوجه این شرکت نمی باشد و هیچ گونه وجهی قابل استرداد نمی باشد .